phone
Вийти
Додати оголошення

Ціна за 1 гектар сільськогосподарських земель в Україні буде зростати на 7-10% щорічно і зрівняється з цінами у Європі.

Про це сказав міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко під час пресконференції «100 днів ринку землі: сталий розвиток».

Роман Лещенко заявив, що у своєму прогнозі він орієнтується на досвід впровадження реформи в країнах ЄС.

«Вартість української землі буде зростати, в цьому питанні я ґрунтуюся на успішності реалізації земельної реформи в країнах Євросоюзу. Вартість одного гектара сільгоспземлі в Польщі, яка провела земельну реформу 20 років тому, становить близько €10 тис.», — додав міністр.

Читайте також: Оприлюднено інформацію про громадян, які неодноразово скористалися правом безоплатної приватизації

Жовтень 15, 2021 Більше

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко під час пресконференції, присвяченій 100 днів ринку землі, презентував на базі Національної інфраструктури геопросторових даних інформацію про тих громадян, яких всупереч закону неодноразово скористалися правом безоплатної приватизації.

Повідомляє пресслужба Мінагро.

«Усі охочі в режимі реального часу на геопорталі відкритих даних можуть ознайомитися з усім пакетом інформації про громадян, які могли до 5-ти разів скористатися правом безоплатної приватизації: кадастровими номерами та правовстановлюючими документами. Це перша хвиля відповідних даних із точки зору приватизації. Далі справа – за правоохоронними органами. Безумовно, той, хто зловживав своїм правом безоплатної приватизації, нестиме юридичну відповідальність», — зазначив Роман Лещенко.

Міністр додав, що невдовзі будуть оприлюднені нові факти порушень земельного законодавства України.

«Окремо хочу сказати, що за цей період нам вдалося повернути незаконно відчужені землі Міністерству оборони. Йдеться про території військових містечок, аеродромів. А також повернення земель природно-заповідного фонду, водного фонду та лісогосподарського призначення», — підсумував Роман Лещенко.

Читайте також: За дострокове розірвання договору оренди передбачається виплата компенсації

Жовтень 14, 2021 Більше

Аграріям потрібно дати певні стимули і підтримку, аби правильно детінізувати сільськогосподарські землі.

Про це розповів народний депутат «Батьківщини», член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політик Вадим Івченко в інтерв’ю на АgroРolit.com.

Він зазначив, що правильний підхід не в тому, щоб просто навантажувати податками, а треба дати певні стимули і підтримку. І тоді вся система запрацює.

За словами Вадима Івченка, потрібно зробити наступні кроки:

  • Дати певні стимули, наприклад, держава два роки буде сплачувати податкове зобов’язання, або воно буде відстрочене, або держава буде компенсувати кошти тим, хто починає реєструватися товаровиробником і легально обробляти землю.
  • Держава дасть першу підтримку на гектар тим маленьким господарствам, які їх обробляють, щоб вони мали час зміцнішати і потім вже самі платили податки. Це як мінімум два стимули, які допоможуть малим фермерам та одноосібникам перейти в легальний обробіток землі.

«В іншому випадку — ті, які матимуть бажання платити — заплатять, а ті, які не матимуть цього бажання або можливості — скоріш за все або здадуть землю в оренду, або взагалі продадуть», — наголосив Вадим Івченко.

Жовтень 14, 2021 Більше