phone
Вийти

В рамках ринку землі було зафіксовано 12 тисяч обтяжень щодо земельних ділянок

Січень 28, 2022
В рамках ринку землі було зафіксовано 12 тисяч обтяжень щодо земельних ділянок

З моменту відкриття в Україні ринку землі власниками земель сільськогосподарського призначення вже укладено 78 771 угоду щодо відчуження аграрних соток і гектарів. У їх числі було 12 тис.  обтяжень щодо земельної ділянки.  

Про це повідомив у facebook керівник Офісу протидії рейдерству Міністерства юстиції України Віктор Дубровик.

За його словами, з метою дотримання прав учасників земельних правовідносин на нормативному рівні встановлений певний алгоритм дій, який застосовується, якщо стосовно земельної ділянки, яку бажає продати власник, в іншої особи є переважне право купівлі, однак власник бажає її продати іншій особі.

«У такому випадку укладенню договору купівлі-продажу передує чітко врегульована процедура, яка починається зі звернення власника до нотаріуса для реєстрації свого наміру щодо продажу земельної ділянки, стосовно якої встановлено переважне право її купівлі, продати її особі, яка не є суб’єктом такого переважного права. Такий намір реєструється як обтяження», — зазначив експерт.

За його словами, з моменту відкриття ринку землі було зареєстровано 11 929 таких обтяжень щодо земельної ділянки, з яких 1 987 на сьогодні є «активними», а 9 937 вже припинено.

«Найчастіше державна реєстрація припинення обтяження у вигляді наміру продажу земельної ділянки сільгосппризначення відбувалася з підстави укладення договору купівлі-продажу ділянки», — додав Віктор Дубровик.

Ще одне обтяження, за його словами, яке підлягає обов’язковій державній реєстрації в Державному реєстрі прав, — переважне право купівлі земельної ділянки сільськогосподарського призначення, передане іншій особі.

«Усе це наочно демонструє, що ринок землі активно працює, використовуючи передбачені законодавцем процедури, і забезпечують належний рівень охорони прав його учасників. Про ефективність запровадженої моделі реалізації власником земельної ділянки свого право на її відчуження свідчить, зокрема, і той факт, що з моменту відкриття ринку землі жодна державна реєстрація, проведена за новими процедурами, не була скасована Мін’юстом за результатами розгляду скарг у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно», — наголосив Віктор Дубровик.