phone
Вийти

Ринок землі: що впливає на ціну гектара

Лютий 08, 2022
Ринок землі: що впливає на ціну гектара

Нижня межа ціни на землю закріплена законодавчо і не може бути нижчою рівня НГО (нормативної грошової оцінки). Однакові за розміром ділянки і навіть місцезнаходженням можуть оцінюватися по-різному через якісні показники ґрунтів. Але на вартість пайової ділянки впливає ще й розташування — близькість до великого міста, транспортного вузла (що надає можливість зміни цільового призначення землі).

Про це розповів провідний український експерт із земельних питань Олександр Гнітецький.

Експерт пояснив, що продаж землі вирішує питання добросовісного відношення власника до землі, яке часто відрізняється від відношення до ділянок в орендатора.

Також експерт із земельних питань додав, що з кожним роком ціна на земельну ділянку буде підвищуватися на 15–20 %. І чим менше буде пропозицій на ринку землі, тим земля ставатиме дорожчою.

Олександр Гнітецький вважає, що ті, хто почекає з продажем своїх гектарів, отримають набагато більше зиску.

 «На сьогодні вже укладено 83 856 угод. Ця інформація постійно оновлюється на офіційному сайті Держгеокадастру. Це зовсім не багато, враховуючи, що в Україні власників земельних ділянок (паїв) близько 8 мільйонів. Частина людей не продає земельні ділянки — чекає, як поведе себе ринок землі. Але переважна більшість земель на сьогодні знаходиться в довгостроковій оренді, яку розірвати можна або за двосторонньою угодою, або через суд, зрозуміло, що продаж таких земель викличе неабиякі труднощі. Також існує право першого викупу, яке захищає фермерів-орендаторів і надає їм переваги в купівлі ділянки, яку вони вже орендують», — зауважив Олександр Гнітецький.