phone
Вийти

Цього пленарного тижня ВРУ планує розглянути законопроєкт про внесення змін до Земельного кодексу України

Лютий 14, 2022
Цього пленарного тижня ВРУ планує розглянути законопроєкт про внесення змін до Земельного кодексу України

Цього пленарного тижня Верховна Рада України планує розглянути законопроєкт про внесення змін до Земельного кодексу України.

Про це пише AgroPolit.com.

Так, планується розгляд законопроєкту №6289 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо розширення прав постійних користувачів земельних ділянок».

Нагадаємо, законопроєкт було зареєстровано наприкінці грудня 2021 р. Ним пропонується вивести з тіні використання земель сільськогосподарського призначення державних та комунальних підприємств, установ, організацій та розширити права постійних користувачів земельних ділянок. 

Проєктом закону пропонується:

  • Надання можливості постійним користувачам земельних ділянок державної, комунальної власності сільськогосподарського призначення, а також земельних ділянок сільськогосподарських угідь, які належать до земель оборони, передавати їх в оренду на земельних торгах строком на 7 років.
  • Встановлення порядку переоформлення існуючих прав постійного користування на інші речові права, за яким фізичні особи та юридичні особи приватного права матимуть право переоформити право постійного користування на право оренди строком на 50 років, а також право викупу земельної ділянки із 30-річним відтерміновуванням платежу.

Прийняття законопроєкту дозволить:

  • захистити права фізичних осіб та юридичних осіб приватного права, яким належить право постійного користування земельними ділянками;
  • збільшити доходи місцевих бюджетів з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності;
  • надати державним та комунальним підприємствам додаткові інструменти із залучення інвестицій;
  • зменшити корупцію у сфері управління земельними ділянками державних та комунальних підприємств, установ, організацій.