phone
Вийти

Особливості повідомлення щодо придбання землі за межами населених пунктів

Лютий 17, 2022
Особливості повідомлення щодо придбання землі за межами населених пунктів

У разі придбання/оренди земельної ділянки (нерухомого майна), які знаходяться за межами населеного пункту та не мають адреси місцезнаходження, платник податків вказує назву адміністративно-територіальної одиниці, де розташована земля.

Про це повідомляє пресслужба Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків.

У ДПС нагадують, що згідно з нормами Порядку обліку платників податків і зборів, платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, за основним місцем обліку шляхом подання повідомлення.

Графи 6–7 «Територія територіальної громади, де знаходиться об’єкт оподаткування» заповнюються відповідно до Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОТТГ), затвердженого наказом Міністерства розвитку громад та територій від 26.11.2020 №290.

Читайте також: Цього пленарного тижня ВРУ планує розглянути законопроєкт про внесення змін до Земельного кодексу України

Таким чином, у разі придбання/оренди земельної ділянки (нерухомого майна), які знаходяться за межами населеного пункту та не мають адреси місцезнаходження, платник податків зазначає у графах 6–7 «Територія територіальної громади, де знаходиться об’єкт оподаткування» та графі 8 «Місцезнаходження об’єкта оподаткування» Повідомлення за ф. №20-ОПП інформацію, яка зазначена в реєстраційних документах на даний об’єкт, а у разі відсутності такої інформації — назва адміністративно-територіальної одиниці, де розташована земельна ділянка (нерухоме майно).

При цьому абзацом третім ст.1 Закону України від 21 травня 1997 р. №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» із змінами та доповненнями, визначено, що адміністративно-територіальна одиниця — область, район, місто, район у місті, селище, село.