phone
Вийти

Держгеокадастр переорієнтується на ринкові відносини

Лютий 22, 2022
Держгеокадастр переорієнтується на ринкові відносини

Наразі Держгеокадастр вже йде на шляху до переорієнтації у сервіс орієнтовану службу, яка буде надавати тільки сервіси з реєстрації земельних ділянок, надання витягів державного земельного кадастру. Вони будуть здійснювати нагляд за земельними відносинами.

Про це розповіла Анна Федун, адвокатка й радниця із земельного законодавства Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) у матеріалі на Kurkul.com.

За словами експертки, Держгеокадастр буде виконувати функції контролю і нагляду, щодо конфіскації земель, які були придбані з порушеннями, через суд. 

«Ми проводили дослідження у 2020 році, щодо корупції у земельних відносинах. То відповідно 47% опитаних відповіли, що вони стикаються з корупцією, особливо у земельній сфері. І найбільш корумпованим вони назвали саме Держгеокадастр», — зазначила Анна Федун. 

Читайте також: Ринок землі: сумарна площа проданих паїв понад 130 тисяч га

Проведене дослідження у 2021 році показує, що відсоток впав до 24, і найбільш корумпованими органом земельних відносин назвали територіальні громади. Тобто коли ОТГ передали повноваження, одразу вже певний відсоток тіньових схем пішов туди.

«Територіальні громади не налаштовані роздавати землю в порядку безоплатної приватизації. Вони все-таки прагнуть наповнювати місцеві бюджети шляхом передачі земель в аукціони. Продаж права оренди на аукціоні — це найкоротший шлях наповнення бюджету і спілкування з орендарями в межах ОТГ», — підсумувала експертка.