Михайло Апостол назвав схему розкрадання земель державної власності

Ноябрь 04, 2020
Михайло Апостол назвав схему розкрадання земель державної власності

Земельні корупційні схеми було започатковано ще в перші роки незалежності України, але узаконилися, вдосконалилися та відшліфувалися вони, ставши надзвичайно маштабними, в часи прем’єрства В. Януковича.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє Михайло Апостол, радник міністра МВС України.

«Так започатковувалося розкрадання земель держвласності. Я про це та десятки інших фактів пишу більше п’яти років. Але ніхто так і не хоче рубати курку, яка несе золоті яйця», – пише він.

Схеми діють і сьогодні, завдаючи непоправних мільярдних втрат українській державі.

«Розкажу про одну схему, яка живуча в сьогоденні і є намагання в багатьох можновладців це продовжити», — наводить він приклад.

Ще 15 жовтня 2004 р. Кабміном видається Розпорядження 757-р «Про передачу дослідних господарств Української академії аграрних наук до сфери управління Мінагрополітики».

Робилося ніби для розпаювання і надання цих земель працівникам і жителям сіл, на території яких розташовувалися ці землі. Мова іде про 24151 гектар. Всього так передано, попередньо забравши в НААН, більше 300 тисяч га найкращих, безцінних чорноземів.

«Для інформації: ніхто розпайовувати і не збирався , як і не думає в даний час. Тим більше, ніхто точно не знає, хто користується цими землями», — підкреслює Михайло Апостол.

Точно відомо що :

  • землі не розпайовані;
  • знаходяться в тіньовому обробітку;
  • ніякі платежі в бюджет не платяться (а це кожен рік мільярди гривень);
  • заробляє на цій афері невелика кількість чиновників;
  • вся вирощена продукція на цих полях — необлікована;
  • всі працівники, що працюють на цих полях, теж, думаю, офіційно не влаштовані, а знаходяться на «біржі праці».

І таких земель мільйони гектарів.

«Звичайно, порядок тут можна навести, якщо б була на те політична воля. Але наперед можу припустити, що в цій аграрній, унікальній шахрайській історії можуть спливти прізвища відомих в Україні земельних агробаронів, які зацікавлені в існуванні цих, та можливо інших схем. Непочатий край роботи», — підсумовує Михайло Апостол.

Теги: