Уряд підготував законопроект про скасування права кожного українця на два гектари безкоштовної землі
Вчора, 21 квітня, на засіданні Уряд погодив суперечливі зміни до законодавства, які можуть означати скасування права українців на безкоштовні 2 га землі.
Про це написав нардеп Олексій Гончаренко у Telegram.
В законопроекті про «консолідацію землі» прибрали норми про те, що для ведення особистого сільського господарства використовуються передані у власність 2 га землі.
Як написав нардеп, це рішення ще має бути підтримане Верховною Радою.
Як зазначається, Урядовці схвалили проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань консолідації земель», яким пропонується удосконалити правове регулювання відносин щодо консолідації земель, передусім сільськогосподарського призначення, шляхом визначення організаційно-правових засад консолідації таких земель, підстав, способів та порядку проведення консолідації земель.
Читати за темою: В Україні пропонують скасувати інститут права постійного користування земельними ділянками
Також пропонується визначити новий вид документації із землеустрою, відповідно до якої здійснюватимуться заходи, пов’язані з проведенням консолідації земель.
Консолідація земель — комплекс організаційних, правових, землевпорядних та інших заходів, що полягає в економічно обґрунтованому об’єднанні землевласниками земельних ділянок всіх категорій та форм власності, місце розташування, розміри та конфігурація яких забезпечують стале землекористування.
Проєкти землеустрою щодо консолідації земельних ділянок розробляються з метою усунення недоліків земельних ділянок (черезсмужжя, дрібноконтурність, відсутність доступу до доріг та комунікацій тощо), а також можуть передбачати здійснення заходів щодо поділу, об’єднання, обміну, купівлі-продажу земельних ділянок, встановлення земельних сервітутів, укладення, зміни договорів про користування земельними ділянками.
Так вказується, що строк оренди земельних ділянок с/г призначення не може бути меншим 7 років, а ділянок меліоративних земель і на яких проводиться гідротехнічна меліорація — не меншим, ніж 10 років.