phone
Вийти
Додати оголошення
Не пропусти найцікавіші оголошення про продаж земель в телеграм каналі! telegram-icon

 

​​😱 У багатьох власників землі були побоювання, що з 1 січня суттєво зміниться ситуація на земельному ринку. Так от, суттєвих змін не буде! Адже навіть великі компанії не поспішають відривати оборотні кошти на придбання земельних ділянок.

 

Проте, якщо раніше оборотні кошти йшли потроху на такі потреби:

✔️ термінове перезаключення договорів;

✔️ викуп землі в орендодавця, щоб не відійшла конкуренту;

✔️ толерантність до необґрунтованого обробітку попри ризик штрафів і втрати врожаю;

✔️ можна було не помічати технічні втрати і не відволікатись на їх облік, адже основний маржинальний дохід задовольняв.

 

☝ То наразі, коли ви плануєте сезон і балансуєте з рослинництвом між малим прибутком і збитком, кожна незапланована витрата може затягнути господарство в мінус.

 

‼️ Тож важливо триматись землі і навести лад в зембанку, аби ці витрати були передбачуваними та контрольованими.

 

Зробити це ефективно вам допоможе освітній курс Земельні Котики! 

 

📆 Навчання стартує вже 29 січня.

 

Зареєструватися можна тут: https://www.cultivariy.com/zemelni-kotiki 

​​

Січень 16, 2024 Більше

Вчора, 26 січня 2022 р., Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження Типової форми договору про встановлення земельного сервітуту для розміщення об’єктів енергетики та передачі електричної енергії», розроблену Держгеокадастром.

Зазначеним документом визначаються та затверджуються основні положення договору про встановлення земельного сервітуту для розміщення об’єктів енергетики та передачі електричної енергії.

Реалізація постанови Уряду надасть можливість:

  • підприємствам, які будують експлуатувати чи експлуатують об’єкти енергетики та передачі електричної енергії, укладати за типовою формою договори про встановлення постійних або строкових земельних сервітутів з власниками чи користувачами земельних ділянок або за рішенням суду для будівництва, реконструкції, капітального ремонту, розміщення експлуатації лінійних об’єктів енергетичної інфраструктури;
  • проходу, проїзду, а також перевезення будівельних та інших матеріалів через земельну ділянку для будівництва і експлуатації лінійних об’єктів енергетичної інфраструктури;
  • розміщення на земельній ділянці інформаційних щитів, попереджувальних знаків, які стосуються будівництва та експлуатації лінійних об’єктів енергетичної інфраструктури;
  • проведення вишукувальних, дослідних та інших робіт для будівництва лінійних об’єктів енергетичної інфраструктури.

Читати за темою: З 1 січня скасовано оподаткування при здійсненні першої купівлі-продажу земельної ділянки

Січень 27, 2022 Більше

З 1 січня 2022 р. набрав чинності законопроєкт 5600, який скасовує оподаткування (5% та 1,5% від експертної вартості землі) при здійсненні першої купівлі-продажу земельної ділянки.

Про це повідомив заступник керівника відділу земельних та майнових відносин «Захід-Агро МХП» Ігор Лісецький в матеріалі «Нововедення 5600: хто має платити податок на землю і який його розмір?» на Latifundust.com.

Він розповів, окрім цієї зміни законопроєкт 5600 (Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» № 1914-ІХ) декларує й інші нові правила оподаткування при здійсненні операцій з відчуження земельних ділянок. Зокрема:

  • У разі купівлі-продажу другої земельної ділянки протягом року  одним і тим самим власником ставка податку становитиме ті самі 5% ПДФО та 1,5% ВЗ від експертної вартості землі.
  • У разі відчуження протягом календарного року третьої і більше земельної ділянки ставка податку законопроєктом 5600 встановлюється значно вищою (так, як у нерезидентів), а саме — 18% ПДФО та 1,5% ВЗ від експертної вартості землі.

«Для спадкоємців земельних ділянок законопроєкт 5600 пом’якшив та зменшив ставку податку (до 5% ПДФО та 1,5% ВЗ від експертної вартості землі) при відчуженні протягом календарного року третьої і більше земельної ділянки набутої шляхом спадкування», — додав Ігор Лісецький.

Читайте також: В Україні спростять правила покупки городів: депутати підтримали законопроєкт №6199

Січень 27, 2022 Більше