Експерт розповів, хто купить українську землю
Основну частку родючої землі заберуть великі агрохолдинги, які вже вміють на ній заробляти. Заборона на продаж юрособам та обмеження у 10 тис. га в одні руки будуть обходити процедурами, що відпрацьовані роками. Зрозуміло, в рамках чинного законодавства.
Про це розповів Денис Дроздов, незалежний агент з питань комерційної нерухомості/спеціаліст з продажу активів неплатоспроможних банків, інформує epravda.com.ua.
за його словами, другими чергу на купівлю землі займуть місцеві феодали. Зараз вони орендують її майже за безцінь. Саме завдяки зусиллям феодалів у медіа прокочуються хвилі обурення у зв'язку з відкриттям ринку. Адже після зняття Мораторію цим не бідним людям доведеться заплатити за те, що довгі роки, здавалося, і так належало їм.
«Не варто забувати й про дрібних фермерів, які будуть викуповувати по декілька гектарів як представники малого агробізнесу. При цьому саме в цього сегмента є цінова перевага. Через недовіру до великих корпорацій-орендарів власники паїв швидше продадуть землю вже знайомому фермеру, аніж домовлятимуться з земельними юристам агрохолдингу. І ціна довіри може коливатися до декількох тисяч доларів за гектар. Тобто там, де холдинг після довгих умовлянь купив би за 10 тис. дол, знайомий фермер зможе сторгуватися за 4-6 тис. дол», — розповів експерт.
До 2024 р. у держави буде викуплена вся доступна для продажу земля. Навіть не найвищої якості.
«Для цього є дві причини. По-перше, земля без обробки теж має цінність як застава під банківський кредит. По-друге, під час розпродажу не дуже родючої землі її ціна може впасти в 4 рази. У перспективі, через обмеженість пропозиції, ціна на землю буде постійно зростати. Тому скупка навіть неродючих земель — це вигідне капіталовкладення, як в картини Великих голландців», — додав Денис Дроздов.