phone
Вийти

На Закарпатті викрито посадовців на привласненні земель державного значення

Березень 10, 2021
На Закарпатті викрито посадовців на привласненні земель державного значення

У Закарпатській області викрили групу посадовців, які користуючись своїми службовими повноваженнями, незаконно розпоряджалися землями державного значення. Вони завдали державі збитків на майже мільйон гривень.

Про це повідомляє пресслужба Національної поліції.

Посадовець з Тячівщини налагодив схему  з незаконного привласнення земель, якими користувалися державні підприємства. До своєї протиправної діяльності чоловік залучив спільників. Усім причетним до злочину слідчі поліції повідомили про підозру.

Слідчі поліції Закарпаття спільно з оперативниками управління стратегічних розслідувань викрили злочинну групу посадовців, члени якої, користуючись своїми службовими повноваженнями,  незаконно розпоряджалися землями державного значення. 

Під час досудового розслідування у справі поліцейські встановили, що злочинну схему з  незаконного відчуження земель колективного сільськогосподарського підприємства, що на Тячівщині, налагодив 44-річний житель району, який займає керівну посаду в міськрайонному управлінні Держкомзему. 

До протиправної діяльності посадовець залучив своїх колег  — двох жінок, які протягом усього часу були головними виконавцями розробленого зловмисником плану. 

Шляхом внесення неправдивих відомостей до проєктів відведення ділянок у приватну власність та затвердження їх підписами та печатками, зловмисники заподіяли державі матеріальні збитки у сумі майже 1 мільйон гривень. 

Наразі слідчі поліції повідомили учасникам злочинної групи про підозру у вчиненні злочинів передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. Йдеться про службове підроблення, тобто складання службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів та внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене в складі організованої групи та зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки.

Крім цього, підозру у службовій недбалості повідомлено і колишньому голові районної державної адміністрації, котрий видавши офіційні розпорядження на підставі підроблених документів, незаконно передав у власність землі колективного сільськогосподарського підприємства.

Наразі вирішується питання про обрання фігурантам справи запобіжного заходу. У справі триває досудове розслідування, процесуальне керівництво у якому здійснює прокуратура області.