phone
Вийти

Рішення щодо запровадження ринку землі потрібно приймати на референдумі — опитування

Травень 12, 2021
Рішення щодо запровадження ринку землі потрібно приймати на референдумі — опитування

Майже 80% українців переконані, що рішення про запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення повинне прийматися на всеукраїнському референдумі.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг».

«77% (опитаних – ред.) переконані, що рішення про запровадження в Україні ринку купівлі/продажу земель сільськогосподарського призначення повинне прийматися на всеукраїнському референдумі. 16% — не підтримують такої ініціативи. 58% однозначно готові взяти участь у такому референдумі, 17% — скоріше б взяли участь, 20% — не взяли б участі», – йдеться у повідомленні.

Згідно з даними опитування, про відкриття ринку купівлі/продажу землі сільськогосподарського призначення з 1 липня 2021 р. знають дві третини респондентів (46% – багато чули про це, 32% — щось чули). 22% нічого по це не знають. Останніх більше серед наймолодших опитаних, мешканців міст, та тих, хто не має земельного паю.

Третина опитаних вважають, що найбільше вплинули на прийняття рішення про запровадження ринку обігу (купівлі/продажу) земель сільськогосподарського призначення Президент і Верховна Рада. Лише 12% вважають, що на це рішення вплинув уряд країни.

Як зазначається, 64% з тих, хто взяв би участь у такому референдумі і визначився із відповіддю, проголосували б проти запровадження в Україні ринку купівлі/продажу земель сільськогосподарського призначення. 36% — підтримали б цю ініціативу.

При цьому 79% проти надання іноземцям права купувати в Україні землі сільськогосподарського призначення. Підтримують таку ініціативу лише 15%.