Ринок землі: як зареєструвати право власності на землю
У Мінагрополітики надали роз’яснення як після запуску вільного ринку землі зареєструвати право власності на земельну ділянк.
- У ділянки повинен бути кадастровий номер.
«Наявність номеру можна перевірити на Публічній кадастровій карті України: http://surl.li/ydva. Якщо кадастрового номера немає, зверніться до розробника документації із землеустрою для виготовлення технічної документації щодо встановлення чи відновлення меж ділянки в натурі та зареєструйте ділянку в Державному земельному кадастрі. Під час реєстрації ділянки ій буде присвоєно кадастровий номер», — пояснили у відомстві.
- Потрібно зареєструвати право власності у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, якщо до цього часу цього не зроблено.
Для реєстрації права потрібно звернутися до виконавчих органів сільських, селищних та міських рад, нотаріуса чи ЦНАП: https://my.gov.ua/info/servicecenters
Для реєстрації права власності потрібні документи:
- витяг із Державного земельного кадастру;
- копія й оригінал паспорта та ідентифікаційного номера;
- підтвердження сплати адміністративного збору;
- документ про права на ділянку (державний акт на право власності на землю, договори купівлі-продажу, дарування, міни, рішення суду, свідоцтво про право на спадщину).
- Після реєстрації права власності на землю отримайте паперовий чи електронний витяг із Державного реєстру речових прав.
«Реєстрація права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та вказаний пакет документів зможе гарантувати вам право користування, володіння розпорядження земельною ділянкою й допоможе уникнути багатьох ризиків», — пояснили в Мінагрополітики.