phone
Вийти

Рада проголосувала за законопроєкт про створення національної інфраструктури геопросторових даних

Квітень 14, 2020
Рада проголосувала за законопроєкт про створення національної інфраструктури геопросторових даних

Верховна Рада України підтримала у другому читанні проект pакону №2370 «Про національну інфраструктуру геопросторових даних». 

Експерти назвали основні наслідки його прийняття для ринку та українців, повідомляє АgroРolit.com.

Тож, запропонований законом Геопортал передбачає:

– об’єднає в єдиний реєстр усі бази даних: про просторові дані, інфраструктуру, статистику, природні ресурси тощо; інформація буде відкритою та безкоштовною, оновлюватиметься в режимі реального часу;

– аби отримати дані, потрібно просто авторизуватися в порталі;

«Україна щороку заощаджуватиме 100 мільйонів гривень, які витрачалися через неузгодженість між різними адміністраторами кадастрів», – вважають у Всеукраїнській асоціації громад.

За словами голови Держгеокадастру Дениса Башлика, НІГД — це універсальна система, що об’єднає геопросторові дані як державного, так і приватного сектору. Участь в НІГД відкрита для кожного виробника геопросторових даних в Україні.

Башлик озвучив три ключові наслідки прийнятого депутатами закону:

Перший — стаємо ще ближчими до створення «єдиного вікна» у роботі з геопросторовими даними: можливість шукати/переглядати, а головне завантажувати на єдиній картографічній основі статистичну інформацію, дані про природні ресурси та інші. Другий — потенційні інвестори зможуть без витрачання додаткового часу та корупційної складової отримати інформацію, необхідну для аналізу та кращого планування інвестиційних проєктів в Україні. ретій — усі геопросторові дані стануть доступними користувачам безкоштовно у формі відкритих даних через єдиний геопортал НІГД, або через галузеві геопортали утримувачів геопросторових даних.

За порушення норм цього закону передбачена адміністративна відповідальність: накладення штрафу від 100-1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо протягом року порушник знову вчиняє подібні дії, то йому загрожуватиме штраф від 200-250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.