phone
Вийти

Портал про геопросторові дані дасть поштовх для розвитку всієї економіки, – Башлик

Квітень 14, 2020
Портал про геопросторові дані дасть поштовх для розвитку всієї економіки, – Башлик

В Україні розпочалося створення в національної інфраструктури геопросторових даних. Це буде єдине вікно доступу до всієї інформації про будь-яку земельну ділянку. Геопросторові дані дадуть поштовх для розвитку економіки. 

Про це під час онлайні відео-конференцію на тему: «Ринок землі – як українцям вижити в новій реальності?» на сторінці AgroPolit.com  розповів голова Держгеокадастру Денис Башлик.

«Це – дані про даніі.  Ми надаємо єдине вікно для доступу  до всіх реєстрів – містобудівного кадастру, місцевих  геопорталів, які сторюються в ОТГ. Закон передбачає 17 базових наборів даних, над якими ми вже почали працювати. Дуже довго тривала дискусія щодо того чи має бути цей геопортал безкоштовним. Наша принципова позиція – що  держава не має заробляти гроші на тому, за що вже сплатили платники податків кошти. Навпаки – національний геопортал даних має бути інструментом для розвитку економіки, а не збору коштів, – наголосив Денис Башлик.

Він зазначив, що закон про діяальнсть Геопорталу вступить в силу у 2021 році, до цього передує велика робота щодо інвентаризації наявних даних.

Сьогодні аби зрозуміти та оцінити наскільки є привабливою земельна ділянка, потрібно  піти в різні установи і зібрати різну інформацію... Національний геопортал дасть доступдо всієї інформацію про об’єкт. Він може бути інструментом як управління, так і планування й інвестицій. В кожній країні Європи існують ці системи – ми тут останні. Інформація повинна буде постійно оновлюватися, – наголосив Башлик.

Під час онлайн відео-конференції говорили про те, як зміняться земельні правила на внутрішньому ринку після прийняття закону про обіг землі № 2178-10, про національну інфраструктуру геопросторових даних, нову роль Держгеокадастру в цих умовах та багато іншого.