phone
Вийти

В Держгеокадастрі розповіли про ефективність електронних земельних аукціонів

Вересень 06, 2021
В Держгеокадастрі розповіли про ефективність електронних земельних аукціонів

Продаж та передача в користування земельних ділянок через електронні торги забезпечать прозорість процедур, оскільки суб’єктивний вплив на результати земельних торгів буде мінімізований та замінений автоматичними діями електронної системи.

Про це розповів в. о. Голови Держгеокадастру Сергій Завадський.

За його словами, з цією метою 18 травня 2021 р. Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони», на виконання якого Держгеокадастром розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання підготовки та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису)».

Зазначений проект акта спрямований передусім на вдосконалення процедури проведення земельних торгів для продажу та передачі в користування земельних ділянок державної та комунальної власності.

Ним впроваджуються принципово нові механізми продажу земельних ділянок та/або прав на них шляхом проведення електронного аукціону, встановлюються засоби запобігання зловживанням при проведенні земельних торгів для продажу земельних ділянок державної та комунальної  власності та/або прав на них, а також земельних ділянок приватної власності у встановлених випадках тощо.

«Відсутність нормативного врегулювання, запропонованого розробленим Держгеокадастром проектом постанови, призведе насамперед до невиконання вимог чинного законодавства, створить правовий вакуум у земельному законодавстві, унеможливить проведення земельних торгів, паралізує ринок землі та нівелює всі надбання земельної реформи. Тож, прийняття проекту постанови є вкрай важливим і необхідним для забезпечення належного функціонування та розвитку всієї сфери земельних відносин у частині проведення земельних торгів», — наголосив Сергій Завадський.

Ознайомитися із текстом проекту постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання підготовки та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису)» ви можете на офіційному вебсайті Держгеокадастру за посиланням.