phone
Вийти

В Україні с/г землі в критичному стані — екологи

Грудень 09, 2021
В Україні с/г землі в критичному стані — екологи

Сільськогосподарські землі в Україні опинилися в критичному стані, але влада поки обмежується лише обговоренням проблеми, замість реальних кроків з її вирішення.

Про це йдеться в сюжеті «5 каналу».

«Насправді, уряд і Мінагрополітики говорять про те, що ми маємо таку проблему, що десятки мільйонів гектарів в Україні піддаються деградації і необхідно впроваджувати конкретні дії в напрямку збереження цих ґрунтів, але до реальних дій ніколи не доходить», — пояснив експерт із землекористування Михайло Амосов.

Більш того, зауважують експерти, поки еко-активісти показово борються з роботою промисловості, ця серйозна екологічна проблема відсувається на задній план: щороку майже 500 млн тонн українських орних земель зазнають ерозії, вже на понад 32 млн га ґрунтів небезпечно зменшилася родючість.

Фахівці попереджають, що розв'язанням цієї проблеми треба зайнятися негайно, адже якщо питання не вирішувати вже сьогодні, наслідки будуть масштабними — починаючи від дефіциту питної води та посухи, закінчуючи глобальними змінами клімату.

«Найскладніший, найважчий наслідок — це глобальні зміни клімату. Вони прямо пов’язані з кількістю вуглецю в атмосфері, і за світовими підрахунками, близько 20% всього нинішнього вуглецю в атмосфері повернулися туди через розорювання ґрунтів, тобто мінімум на 1/5 глобальні зміни клімату пов’язані з розорюванням», — додав голова ГО «Українська природоохоронна група» Олексій Василюк.