phone
Вийти

Новий розподіл коштів від продажу с/г землі: 90% до місцевих бюджетів і 10% — в державний

Грудень 16, 2021
Новий розподіл коштів від продажу с/г землі: 90% до місцевих бюджетів і 10% — в державний

Розподіл коштів від продажу земель, наданих у постійне користування фермерам, буде здійснюватись по-новому: 90% до місцевих бюджетів і 10% — в державний. Бюджетний комітет Верховної Ради підтримав відповідну правку до Бюджетного кодексу.

Про це повідомив виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад, голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів Іван Слободяник

«Після відкриття ринку землі фермери не могли викупити земельні ділянки, надані в постійне користування фермерам. У громад був відсутній  відповідний ДК на такі ділянки. Це було повʼязано серед іншого з ініціативою певних «управлінців»,  щоб суми від продажу земель постійного користування фермерами зараховувались наступним чином: 30% — в місцевий бюджет, а 70% — в державний.  Відсутність такого розподілу робило технічно неможливим зараховувати кошти від продажу земельних ділянок, наданих у постійне користування фермерам», — зазначив Іван Слободяник.

До того ж, за його словами, у громад не було ніякої мотивації такі землі продавати, якщо левова частка йшла «на гору».

«Нині бюджетний комітет підтримав правку до Бюджетного кодексу, щоб розподіл коштів від продажу був 90% на користь громад, 10% в державний бюджет. Сподіваємось, що тепер правку проголосують в залі і нарешті громади отримають свої гроші, а  фермерам — стануть повноцінними господарями своєї землі», — наголосив Іван Слободяник.