phone
Вийти

В Україні планують спростити процедуру набуття у власність с/г земель

Грудень 20, 2021
В Україні планують спростити процедуру набуття у власність с/г земель

Комітет ВРУ з питань аграрної та земельної політики погодив зміни до законопроєкту №6199. Зокрема, пропонується удосконалити процедуру набуття у власність невеликих земельних ділянок для садівництва та ведення особистого селянського господарства, розташованих в межах населених пунктів.

Про це розповів секретар Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики, народний депутат Іван Чайківський, повідомляє АgroРolit.com.

Зі слів депутата, за проєктом перевірка відповідності набувача земельної ділянки с/г призначення не здійснюється при набутті у власність земельних для ведення садівництва та для ведення особистого селянського господарства зокрема:

  • земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення садівництва — 0,25 га;
  • земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства, розташованих в межах населених пунктів, площею до 2 га.

«Цей законопроєкт дозволить не зловживати переважним правом при купівлі земельних ділянок та застосувати його в час набуття такого права, зокрема юридичними особами. Ми запропонували законопроєкт до 1 читання та включення його в порядок денний сесії», — зазначив Іван Чайківський. 

Він додав, що нардепи також погодили зменшення навантаження на нотаріусів, спростивши перевірку права на купівлю землі одному з подружжя.