phone
Вийти

На Харківщині оголошено 51 аукціон із оренди та відчуження с/г земель

Грудень 27, 2021
На Харківщині оголошено 51 аукціон із оренди та відчуження с/г земель

У Харківській області оголошено 51 аукціон із оренди та відчуження сільськогосподарських земель. Загальна площа цих земельних ділянок становить 290 га.

Про це повідомили в Харківській ОДА.

Нагадаємо, у цілому в системі «Прозорро.Продажі» вже відбулися понад 300 успішних земельних аукціонів, за підсумками яких організатори зароблять до бюджетів різних рівнів понад 104,6 млн грн при оголошеній вартості лотів у майже 49 млн грн. 

Загальна площа успішно реалізованих земельних ділянок — 1960 га. В аукціонах уже взяли участь понад 540 учасників. 

Переважна більшість продавців — це органи місцевого самоврядування. Місцева влада все активніше використовує наданий їй ресурс для збільшення власних доходів. Адже зростання стартової ціни за земельними лотами в цілому становить понад 210 %.

Найбільше на торги виставляють саме землі сільськогосподарського призначення (торги для державних і комунальних земель проводяться лише з оренди таких земель). Таких аукціонів у системі 70%. 

Так, на сьогодні в системі оголошено 1292 аукціони із оренди та відчуження с/г земель. Дохід від аукціонів ставить майже 145 млн грн. Загальна площа земельних ділянок — 8,7 тис. га.