phone
Вийти

Відомості про земельні ділянки до кадастру зможуть вносити сертифіковані інженери-землевпорядники — Лещенко

Січень 10, 2022
Відомості про земельні ділянки до кадастру зможуть вносити сертифіковані інженери-землевпорядники — Лещенко

Розробники документації із землеустрою отримають можливість вносити відомості до Державного земельного кадастру самостійно.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

Кабінет Міністрів України встановив засади реалізації пілотного проєкту із запровадження принципу екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок. Постанова уже набула чинності.

«Впровадження таких змін — завершальний і дуже важливий етап у радикальній дерегуляції земельних відносин і перетворенні Держгеокадастру на сервісний орган. Практично останнє «вузьке місце», яке дозволяло недобросовісним чиновникам створювати для громадян та бізнесу перешкоди у реалізації їх прав на земельні ділянки — це внесення відомостей до Державного земельного кадастру насамперед при державній реєстрації земельних ділянок», — зазначив посадовець.

За його словами, пілотний проєкт ліквідує цей корупційний ризик. Розробники документації із землеустрою отримають можливість вносити відомості до Державного земельного кадастру самостійно. Процес реєстрації стане швидшим. Документи будуть розглядатися максимум впродовж 7 днів.

За словами Романа Лещенка, одночасно встановлюються відповідні процедурні запобіжники від зловживань — запроваджується добре збалансована система моніторингу за діяльністю сертифікованих інженерів землевпорядників. У разі виявлення порушення Закону Державний кадастровий реєстратор порушуватиме перед Держгеокадастром питання про скасування незаконного рішення інженера, а до вирішення питання фіналізувати внесення відомостей до кадастру буде неможливо.

Водночас процедура перевірки буде обмеженою в часі, і за відсутності реакції з боку державних органів протягом 7 днів блокування реєстрації автоматично зніматиметься.