phone
Вийти

Громада зможе здавати невитребувані паї в оренду

Січень 11, 2022
Громада зможе здавати невитребувані паї в оренду

Передавати в оренду нерозподілені земельні ділянки/невитребувані паї мають право виключно сільські, селищні, міські ради, на території яких розташована така земля, відповідно до ст. 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власниками земельних ділянок (паїв)».

Про це повідомляє Zemliak.com, з посиланням на фахівців Безоплатної правової допомоги.

До 1 січня 2019 року такі повноваження мали районні державні адміністрації. Відповідно, з 1 січня 2019 року райдержадміністрації втратили такі повноваження та на даний час не має значення розташування такої земельної ділянки в межах чи поза межами населеного пункту.

«Оскільки нерозподілені земельні ділянки/невитребувані паї передаються в оренду лише після формування їх у земельні ділянки, то до таких договорів оренди застосовуються загальні положення, які регулюють оренду с/г землі», — зазначили експерти. 

Строк дії договору оренди нерозподіленої земельної ділянки/невитребуваного паю обмежується днем реєстрації державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку. 

«Такий договір оренди припиняється в день державної реєстрації права власності на земельну ділянку. При цьому будь яких договорів (додаткових угод) про його припинення складати не потрібно. Державна реєстрація припинення права оренди проводиться без подання відповідної заяви заявниками одночасно з державною реєстрацією права власності на відповідну земельну ділянку», — додали юристи. 

Читайте також: Названо регіони-лідери за аукціонами з продажу та оренди землі у Prozorro.Продажі

Оскільки наразі нерозподілені земельні ділянки/невитребувані паї передаються в оренду лише після формування їх у земельні ділянки, то до договору оренди таких земель висуваються такі ж вимоги, як і стосовно інших земельних ділянок.

Зазначається, якщо договір оренди укладено після 1 січня 2016 року, а право оренди не зареєстровано, то у орендаря його просто немає. Для того, щоб уникнути негативних наслідків орендарю потрібно невідкладно зареєструвати своє право оренди.