phone
Вийти

В Україні доопрацювали функціонал сервісу автоматичної оцінки нерухомості та земельних ділянок

Січень 21, 2022
В Україні доопрацювали функціонал сервісу автоматичної оцінки нерухомості та земельних ділянок

Фонд держмайна України у співпраці з Мінагрополітики та Держгеокадастром доопрацювали функціонал сервісу автоматичної оцінки нерухомості.

Про це повідомляє Zemelka.ua, з посиланням на дані Мінагрополітики.

Таким чином, у роботі сервісу покращилася якість розрахунків оціночної вартості земельних ділянок та нерухомості в тих локаціях, де були відсутні аналоги для її розрахунку. 

Раніше ключова проблема полягала в тому, що оціночна вартість деяких земельних ділянок розраховувалася некоректно. Це своєю чергою створювало незручності для учасників ринку землі, адже, виходячи з показника оціночною вартості, вираховується податок при купівлі-продажу (міні) земельної ділянки. Крім того, вартість її продажу не може бути нижчою від її оціночної вартості.

«Сервіс автоматичної оцінки — дуже зручний інструмент, який може істотно спростити і здешевити укладення угоди для сторін. Але через недостатню кількість угод для порівняння та некоректне внесення до бази інформації про деякі угоди в роботі сервісу траплялися випадки некоректного обчислення оціночної вартості. Ситуація ускладнюється тим, що середні ціни можуть спотворюватися окремими угодами, де сільськогосподарські землі купуються за цінами для несільськогосподарських земель, із прицілом на їх використання для інших потреб», — розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Читати за темою: В Україні затвердили новий порядок консервації земель